Přednáška s policisty (druhý stupeň) 5.12.

Zúčastnila se třída 6. C a samozřejmě i Samoseto.

Nejdřív si opakovali základní pravidla a dostali kartičku. Na jedné straně bylo A a na druhé B. Tyto pravidla Samoseto ovládá skvěle. A pak se učili nové věci to už Samoseto zaostával, nakonec dostal i pentelku a byl spokojený, že se něco nového naučil.

 

Přednáška s policisty (druhý stupeň) 13.12.

Samoseto si přednášku zopakoval pro jistotu i s deváťáky...

  

 


Přednáška s budoucí zubařkou (první stupeň) 24.11.

Akce se zúčastnili druháci. Probíhalo to v klubu.

Samoseto poslouchal jak si správně čistit zuby a už ví co je to špičák stolička a řezáky. Samoseto byl spokojen, protože mu dali na zuby fialovou barvu, která označovala špínu na zubech. Pak každému ukazoval, jak měl fialové zuby. Dostal od zubařů celou skleničku vodičky. Večer ji celou vypil, aby měl pročištěné tělo.

 

Přednáška s policisty (první stupeň) 28.11.

Zúčastnili se druháci. Bylo to v jídelně.

Samoseto se skamarádil s policajty, chtěl by se také stát policajtem, ale nejdřív se toho musí hodně naučit. Samoseto dostal sešitek, kde měl úkoly př. Nakreslit semafor a přechod. Když Samoseta zavolali, aby jakože šel přes přechod tak to chtěl předvést pořádně a tak se tam pět minut rozhlížel, rozhlížel by se ještě déle, kdyby ho už nepostrčili. Měl z toho velký zážitek.

 

 

Mikuláš (první stupeň) 5.12.

Po škole chodil Mikuláš s čertem a andělem. Po cestě je potkal a Mikuláš se ho ptal, jestli byl po celý rok hodný. Samoseto se zamyslel a řekl, že byl, což je tak trochu pravda a zároveň i ne. Ale přesto dostal nadílku jako ostatní.

Odpoledne bylo čertovské odpoledne. Plnily se úkoly. Kdo měl všechny, tak dostal sladkou odměnu. Samoseto si ji zasloužil a byl moc spokojený. Doma dostal ještě jednu nadílku.


Anglické divadlo

Dnes si povíme o anglickém divadlu. Hráli o mimozemšťanech a moc se mi líbilo, že zapojili i děti. Jednu chvíli jsem se tak smál, až jsem se málem počůral (to by byla pohroma ještě by museli po mě uklízet mimozemšťani). Víte, jak se pozná mimozemšťan? Pozná se tak že přehazuje otázky. To jsem chytrej, mohl bych dělat detektiva. No hodnocení za jedna s hvězdou. A fotky jsou tady.

 


PŘEDNÁŠKA O BEZPEČNOSTI

Žáci 2. Stupně se účastnili přednášky kapitánky policie České republiky Pospíšilové o bezpečnosti. Sám jsem se této akce účastnil a jsem rád, že vám o tom můžu povyprávět. Přednáška se týkala hlavně bezpečnosti na sociálních sítích a trestné činnosti dětí či náctiletých. Zjistili jsme, jakých přestupků se můžeme dopustit a za jaké bychom mohli skončit v nápravném zařízení pro mladistvé nebo jak já s kamarády říkám v ‘‘chobotnici‘‘, která připomíná vězení.  Kapitánka nám povyprávěla děsivé i v nějakém tom svém smyslu vtipné příběhy. Jedna z historek mě však velmi zaujala a je o klukovi, který se z ‘‘chobotnice‘‘ pokusil utéct. Když ho při útěku chytli, byl už skoro u stěny, která je asi tři metry vysoká a ještě je na jejím vrchu ostnatý drát.  Kluk se pak vymlouval, že už to nevydržel a potřeboval se nadechnout čerstvého vzduchu. Jenže ho usvědčilo jeho oblečení. Měl na sobě šest teplákových souprav, aby se mu nic při přelézání stěny nic nestalo. Na závěr bych chtěl říct, že se mi přednáška velice líbila a už se těším na nějakou další.