Parlament si připravil pro prvňáčky Stopy školou

To si asi nepředstavíte. Akce pro 1.třídu byla uskutečněna 6.11.2014,
ale páťáci a čtvrťáci nepochopili,
že to je jen pro prvňáčky a jejich rodiče.
Zbytek můžete najít zde 
 

PARLAMENT PŘIPRAVIL JOJO SHOW
A SAMOSETO TAM NEMOHL CHYBĚT

Samosetovi to sice s Jojem moc nejde, ale dokáže ocenit umění jiných, takže spolu s ostatními obdivoval šikovnost některých spolužáků na první JOJO show... fotky jsou tady.

SBĚR VRŠKŮ

Ve dnech 8. – 10. 10. 2013, vždy o velké přestávce, probíhal sběr vršků. Na sběru pomáhal Žákovský parlament. Jak jsem viděl, vršky přineslo hodně dětí! Za to je moc chválím!! Ptal jsem se, co budou s vršky dělat. Jejich odpověď mě velmi potěšila! Sběrem vršků chtějí pomoci nemocnému bratrovi jejich kamarádky!

Třídy s největším počtem donesených vršků:
1.                 STUPEŇ – 1. A – 11 079 g
2.                 STUPEŇ – 6. C – 18 102 g

Třídy s nejmenším počtem donesených vršků:
1.                 STUPEŇ – 3. C – 0 g
2.                 STUPEŇ – 6. A,  8. A, 9. A, 9. B, 9. C –     0 g

Děcka
!Když dopijete kyselku, nezapomeňte vršek schovat pro Toma! Je to pro dobrou věc! 
Váš  Samoseto


SOUSTŘEDENÍ ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU verze č.1

V pátek 27. 9. se členové ŽP sešli ve škole, aby se lépe poznali. Této akce jsem se zúčastnil i já!
Na začátku hráli členové seznamovací hry, potom se rozdělili do skupin a šli si připravit večeři. Jak jsem viděl -  i přestože si vše připravovali sami, pomazánky byly výborné, všem moc chutnaly. Po výborné večeři plánovali akce naší školy – sběr papíru, sběr vršků a další akce, které jsou překvapením pro ostatní spolužáky a dozví se o nich později. I když se nikomu nechtělo spát, čekala nás večerka. Budíček nám paní učitelky udělaly v 7 hod., nasnídali jsme se a šli jsme vyrábět plakáty na nástěnky. Průběžně si parlamenťáci vyráběli svá parlamenťácká trička. Překvapení pro všechny byl oběd! Dostali jsme pizzu. Po obědě jsme uklidili a šli jsme domů. Akce parlamentu se všem i mě moc líbila a jsem moc rád, že jsem všechny poznal!

Váš  Samoseto

SOUSTŘEDENÍ ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU verze č.2

V pátek jsem spal ve škole, ale nebyl jsem tam sám. Byli se mnou moji kamarádi – Parlamenťáci. Užili jsme si spoustu legrace. Hráli jsme hry, povídali si. Došlo také na vaření. Uvařili jsme si sami večeři. Na noc se třídy proměnily v noclehárny. Každý si nachystal svůj pelíšek. Ráno mě probudila vůně připravované snídaně. Každý měl plné ruce práce. Naši šikovní malíři si vyráběli parlamenťácká trička. Ostatní sestavovali nástěnku a vyhodnocovali sběr papíru. Všem nám šla práce od ruky. Po výborném obědě jsme si v kroužku povídali o společně prožitých chvílích. Jsme tu prima parta. už se těším na další společnou akci.  

Ahoj,  Samoseto

A samozřejmě, že máme i nějaké ty fotky:


Samoseto s parlamentem ve škole
(vzpomínka na červen 2013)

Dne 26.6.2013 jsem strávil s našima parlamenákama den ve škole - a to opravdu. Ráno jsem pomáhal na prezentaci školního roku v tělocvičně. To vám bylo tak krásné“divadlo“, jak pro první, tak i pro druhý stupeň. Podívejte se na fotky. No a to byl teprve začátek.

Odpoledne teprve vypuklo to hlavní. Hurá na prázdniny. Návštěvníci cestovali po devíti zemích Evropy a plnili různé úkoly. Třeba ve Švédsku stříleli na branku, ve Španělsku se hrály býčí zápasy, v Rakousku se lezlo na nejvyšší horu. V cíli si dostali krásnou odměnu, ale blbé bylo,že někteří návštěvníci chodili dvakrát. Nevím proč, ale asi kvůli odměnám. Tady jsou nějaké fotky.
Po skončení celé akce jsme měli toasty a zbytky salátů, které se paní učitelce Zábranské povedly a byly moc dobré. Po večeři se parlament zamýšlel  nad akcemi, které dělali tento školní rok. Potom jsem šel s nimi na noční prohlídku zámku. Na zámku nás prováděl pan Bujnoch. Nejdříve jsme šli do třídy, kde prý učil Jan Amos Komenský, tam dva parlamentáci předali kytku paní ředitelce a poděkovali jí za „šéfování„ školy a podporu při pořádání akcí školy. V muzeu jsme si prošli všechny školní třídy a šli na věž. To vám byl krásný pohled na město. No a potom jsme šli do školy a spali v ní. Snídaně byla ve štylu švédského stolu. Potom jsme šli do vyučování. :-( Ale aspoň máme spoustu fotek na vzpomínání...


Parlament si připravil pro předškoláky 3 pohádkové učení.1. už mají za sebou

Jako každý rok tu zase máme pohádkové učení. Pohádkové učení je pro předškoláky a předškolačky, které se chtějí dostat na tuto školu.
Více se dozvíte Zde
Obrázky Zde