SAMOSETO NA SICÍLII

"Poctivá" docházka do kroužku Comenius se Samosetovi vyplatila - stal se součástí výpravy, která vyrazila jedné březnové neděle na cestu směr Sicílie - setkání partnerských škol projektu COMENIUS - The Eurorainbow of Schools. A Samoseto fotil a fotil a taky o tom napsal poutavou reportáž...

 Samosetova komentovaná fotoreportáž - 1. část
 Samosetova komentovaná fotoreportáž - 2. část
 Samosetova (svérázná) reportáž:

"Sami víte, že jsem všude - v Ekotýmu, Parlamentu…. a taky v Comeniu, a víte vy vůbec, proč v tom Comeniusu vlastně jsem, krom toho abych navázal mezinárodní vztahy? No přece abych poznal i cizí kulturu na vlastní oči (zadarmo se jel podívat někam na výlet) Byl jsem ,,poznávat kulturu“ ve Španělsku, a teď mě vzali i do Itálie - konkrétně na Sicílii, to je ostrov, co patří Itálii (to jen pro některé nevzdělance). Začnu teda po pořádku, ať v tom není chaos (chaos moje parketa)..." celý článek.

 


JAK SE PŘIPRAVUJE PRAVÝ ŘECKÝ SALÁT?

Samoseto a další členové kroužku Comenius už to vědí - pomohla jim mezinárodní kuchařka, kterou všechny partnerské školy společně připravily. (Naše škola do ni - netradičně - přidala recept na vepřo-knedlo-zelo).

A jak se takový salát tedy připravuje? Pokud je u toho Samoseto, tak samozřejmě dramaticky :-)) Ostatně, přesvědčte se sami na fotkách - tady jsou.


VÍTE, ŽE NÁŠ PROJEKT COMENIUS MÁ WEB?

Každá ze škol, které se s námi účastní projektu Comenius, má svůj úkol. Naše škola má na starosti webové stránky projektu. Jsou, samozřejmě, v angličtině a najdete na nich všechny důležité informace, fotky ze setkání v různých zemích, prezentace škol nebo vypracované !úkoly! k jednotlivým tématům projektu. Podívejte se sami sem.